Campingpladser
Bestil ferie på en DCU Campingplads
Udvalgte DCU fordelspladser i udland
Nyheder fra DCU Campingpladser
Google anmeldelser af DCU-Camping
DCU-Camping Viborg Sø
5/5
Jannie Duelund
– i løbet af den seneste uge
“Super skøn plads, vi lå i telt og havde en dejlig plads. Gode bade og toilet forhold. Meget pæn og renholdt plads, intet at klage over der. Super søde og rare til at tage imod og hjælpe med alt, selv at huske en på at man nok ikke har bestilt morgenmad :-)”
DCU-Camping Rørvig Strand
5/5
Andreas Alischer
– for én uge siden
“Selv om vi havde kun en nat på DVU Camping Rørvig var det en hyggelig oplevelse. Sttedet er fulstandig dejlig, f. eks. er Nærheden til stranden meget god. Sanitæranlæger er super ren, regler er endtydig. Men det bedste er fælleskabhuset, hvor man kan køkke, rengøring sin husgeråd eller kan sidde sammen for at snakke eller spille. I morgens kan man …”
“Selv om vi havde kun en nat på DVU Camping Rørvig var det en hyggelig oplevelse. Sttedet er fulstandig dejlig, f. eks. er Nærheden til stranden meget god. Sanitæranlæger er super ren, regler er endtydig. Men det bedste er fælleskabhuset, hvor man kan køkke, rengøring sin husgeråd eller kan sidde sammen for at snakke eller spille. I morgens kan man købe rubdstykker på receptionen. Tusind tak for jeres service. Vi håber vi ses igen 🙂”
DCU-Camping Kulhuse
5/5
Remi Jensen
– for én uge siden
“Tak for to rigtig dejlige ophold på DCU Camping Kulhuse. Begge gange med en rigtig god og venlig service fra personalet. Vi glæder os til at besøge jer igen i næste sæson. 😎👍”
DCU-Camping Kulhuse
4/5
Sofie Vejle
– for én uge siden
“Super hyggelig, rolig, familie venlig campingplads.
God legeplads, super god service og flotte faciliteter.
Dejligt tæt på stranden, hvor man blot skal ned ad en trappe.”
DCU-Camping Ebeltoft - Mols
5/5
Malene Lauersen
– for én uge siden
“God service, pæne og rene faciliteter
Hyggelig at der kommer mad vogne på pladsen.
Gode aktiviteter for børn
Hyggelig pool med vandrutsjebane”
DCU-Camping Rønne Strand - Galløkken
5/5
Jim Ottosen
– for én uge siden
“Vi er 2 bedsteforældre som var på en famillietur med vores datter, svigersøn, og 3 små børnebørn. ( De 3 terrorrister ).
"Campingfatter Morten" bød os hjerteligt velkommen til pladsen og tog sig rigtig god tid til at informere og installere os.
Datter, svigersøn, og unger, blev indstalleret i en 5-pers hytte, og konen og jeg havde vores campingvogn…”
“Vi er 2 bedsteforældre som var på en famillietur med vores datter, svigersøn, og 3 små børnebørn. ( De 3 terrorrister ).
"Campingfatter Morten" bød os hjerteligt velkommen til pladsen og tog sig rigtig god tid til at informere og installere os.
Datter, svigersøn, og unger, blev indstalleret i en 5-pers hytte, og konen og jeg havde vores campingvogn med.
Vi havde nogle fantastiske efterårsferie dage på pladsen.
Ikke mindst børnene som hurtigt blev rigtig gode venner med Morten. De hyggede sig med at samle grankogler ind i store plastposer, som de så afleverede til campingfatter mod at få lov til at låne nogle små 3-hjulede cykler og få lidt Slush-ice.
Campingpladsen er en særdeles hyggelig plads af ældre dato, Servicebygningerne er godt slidte, men pænt velholdte og rengjorte, og lever derfor op til hvad der må forventes.
"Campingfatter Morten" er en meget hyggelig og behagelig vært som gjorde sit, til at vi campister fik et behagelit ophold.”
DCU-Camping Rågeleje Strand
4/5
Thristan Greengables
– for én uge siden
“Vi har besøgt Rågeleje camping mange gange de sidste par år, og også været så heldige at have en efterårsplads. Eneste minus er at bade - og toilet faciliteterne er meget nedslidte, og trænger alvorligt til en opgradering. Heldigvis er servicen i super top form, og det opvejer minusset. Måske DCU snart kigger med en opgradering til campingmutter og…”
“Vi har besøgt Rågeleje camping mange gange de sidste par år, og også været så heldige at have en efterårsplads. Eneste minus er at bade - og toilet faciliteterne er meget nedslidte, og trænger alvorligt til en opgradering. Heldigvis er servicen i super top form, og det opvejer minusset. Måske DCU snart kigger med en opgradering til campingmutter og fatter.”
DCU-Camping Hornbæk
5/5
Jørgen Mortensen
– for én uge siden
“Velordnet campingplads med gode faciliteter beliggende tæt på by, naturområde og badestrand.”
DCU-Camping Ålbæk Strand
5/5
Jens Kristian Eriksen
– for én uge siden
“Vi har været flere gange på denne campingplads, som ligger skønt tæt på badestrand og dejlig natur.”
DCU-Camping Ebeltoft - Mols
5/5
Mettea Frølund
– for én uge siden
“Vi var/ er altid glade for at bo på jeres campingplads. Dejlig stemning og hygge med fællessang m.m.
Vi kommer gerne tilbage i 2026 håber vi.”
DCU-Camping København - Absalon
4/5
Mona-lise Jensen
– for én uge siden
“Vi er kommet på Absalon camping gennem flere år, 2 til 3 gange årligt for at besøge familie og venner i området. Desuden for ture ind til København som nemt kan nås med S-toget. Vi er fuld tilfredse med pladsens faciliteter, og nyder derfor vores ophold hver gang.”
DCU-Camping Gjerrild Strand
5/5
Kim Lauritsen
– for én uge siden
“Vi havde en fantastisk ferie sammen med vores 4 børn, de elskede stedet dels fordi poolen var der, og legepladsen der fik de mange timer til at gå. De fandt hurtigt nye venner at lege med så det var en ferie hel i deres ånd. Alle faciliteter er i top fint fælles køkken, pæne og rene baderum stor tommel op herfra vi kommer hel sikkert igen 😁”
DCU-Camping Ålbæk Strand
5/5
Carsten Albertsen
– for én uge siden
“Vi har haft en dejlig uge på en dejlig og rolig plads. Vi ville gerne så tæt ned til vandet det var muligt. Men alle pladser var optaget. Men det blev der hurtigt ændret på 😊 I må gerne ligge på teltpladserne, der er også strøm. Som sagt så gjort, ingen smalle steder der. Service i forhold til toiletter og bad var i top. Vi nyder den korte gåtur in…”
“Vi har haft en dejlig uge på en dejlig og rolig plads. Vi ville gerne så tæt ned til vandet det var muligt. Men alle pladser var optaget. Men det blev der hurtigt ændret på 😊 I må gerne ligge på teltpladserne, der er også strøm. Som sagt så gjort, ingen smalle steder der. Service i forhold til toiletter og bad var i top. Vi nyder den korte gåtur ind til Aalbæk, med dens hyggelige butikker. Vi tog toget til Skagen en dag og hyggede os. Lækker badestrand, og fine SUP forhold. Dog lidt lagt at bære, men konen var sød at hjælpe. Vi har været her før. OG VI KOMMER IGEN 😎”
DCU-Camping Odense
4/5
Per Solander-Rasmussen
– for én uge siden
“Fin plads. Venligt personale, som hurtigt hjalp os med med en anden plads, da der var en stor vandpyt på den vi havde reserveret.
Har været der flere gange tidligere, både transit og med ophold, hvor vi havde samme oplevelse.”
DCU-Camping Gjerrild Strand
5/5
Solveig Gitz
– for én uge siden
“En rigtig dejlig plads med søde værter, og god service kommer helt sikkert igen”
DCU-Camping Viborg Sø
5/5
Christian Krogh
– for én uge siden
“Fin plads, alt fungerede, skøn beliggenhed, udgangspunkt for mange gå- og cykelture.”
DCU-Camping Odense
5/5
Kim Walther Andreasen
– for én uge siden
“Det ligger perfekt for os, både som forlænget weekend samt som transit til og fra ferie når vi kommer fra Hillerød.
I sommer 2025 blev vi her i 4 overnatninger.
Lækker plads, rene service faciliteter, servicemindet personale.
Vi kommer igen.”
DCU-Camping Odense
4/5
Johnny Dahl
– for én uge siden
“Nogle dejlige hytter, vi havde en helt stor hytte og en 5 Per hytte. 6 voksne og 5 børn.
Børnene nød at kunne bruge legepladsen, dog savnede de at området ved nr to hoppepude kunne bruges. Måske er der ved at ske en renovering af legeområdet…..”
DCU-Camping Gjerrild Strand
5/5
Preben Jensen
– for én uge siden
“Dejlig plads, pænt og rent, pladsen ligger ude i naturen, lidt langt fra by, men det kan jo også noget.”
DCU-Camping Ålbæk Strand
5/5
Allan Duus
– for én uge siden
“Tak for endnu et dejligt ophold på jeres fine campingplads, der er altid pænt og rent på pladsen og i toiletbygninger,i har altid tid til en snak.pladsen ligger godt der er ikke langt til alt det man kommer til det nordjyske for at se,mange hilsener fra Allan Duus.”