Anden campingplads

Sølvgarden Hotel & Feriecenter

Beskrivelse af campingpladsen

Museum, Hylestad kirke, sølvsmedjer, Rysstad Turpark, storslået natur, sommeraktiviteter. Kulturcentrum. Fem-stjernet campingoplevelse. Tæt på elven Otra med kano, kajak eller fiskeri. Klatring, vandring, skiløb og rafting på elvens. Lysefjorden, Stavanger og Kristiansand kan nås på to timer.

Museum, Hylestad kirke, sølvsmedjer, Rysstad Turpark, storslået natur, sommeraktiviteter. Kulturcentrum. Fem-stjernet campingoplevelse. Tæt på elven Otra med kano, kajak eller fiskeri. Klatring, vandring, skiløb og rafting på elvens. Lysefjorden, Stavanger og Kristiansand kan nås på to timer.…

Anmeldelser

4.4
866 anmeldelser på Google
Rens van den Berg
Rens van den Berg i løbet af den seneste uge

Per Kristian Nordhagen
Per Kristian Nordhagen i løbet af den seneste uge

Camping. Meget god. Gode sanitære faciliteter.

Joe Hignett
Joe Hignett i løbet af den seneste uge

Utrolig beliggenhed, sandsynligvis den bedste i verden, og cappuccinoen var himmelsk. Håber at vende tilbage en dag. JRH

Robert Hallingfoss
Robert Hallingfoss for én uge siden

MC-tur booket samme dag. Nåede ikke middag, men sådan er det. Super venlig betjening. God standard på værelset. Morgenmaden var en af ​​de bedste, jeg har fået på et hotel.

Henrik West
Henrik West for én måned siden

Meget fint hotel midt i Setesdal. Flot beliggenhed med bjerge hele vejen rundt og elven Otra lige bagved. Udvendigt ligner det et eventyrslot, og indvendigt er alt pænt og godt vedligeholdt. Meget hyggelig restaurant og bar. Desuden en sølvsmed i samme bygning.

Tommy Lintz Sørensen
Tommy Lintz Sørensen for én måned siden

Fin og flot hotel. Pæne værelser. God mad og venlig betjening

Noah Andersen
Noah Andersen for 1 år siden

Dejligt og hyggeligt stad at holde ind for at få et godt aftensmåltid. Virkeligt lækkert mad og søde tjenere. Hele stedet har en hyggelig stemning. Mange tak for dejlig mad.

Frank Sørensen
Frank Sørensen for 2 år siden

Dette hotel ligger på en rigtig flot lokation. Og der er en rigtig god stemning i og omkring hotellet. Der er to stik til el bil opladning. Vi havde et familie værelse og det var som meget perfekt til to personer med 1-2 børn. Jeg vil anbefale at man kommer hertil mens der er dagslys, da vejen dertil er meget smuk.

Hanne Larsen
Hanne Larsen for 8 år siden

Skønt hytteområde ned til Otra og med det mægtige Straumsfjeld knejsende op over elven. Fint udstyrede hytter og en vidunderlig fred og ro. Godt udgangspunkt til ture i alle retninger. Er kommet på Rysstad gennem 21 år, og vender altid tilbage med stor fornøjelse. 😍😍

Faciliteter

C
Indhegnet, bom/fast tilsyn
D
Handicapegnet plads
@
Internet adgang
F
Sektion for lette campister (telte)
v
Butik (max 1 km)
u
Kiosk
w
Cafeteria (max 1 km)
x
Restaurant (max 1 km)
T
El-stik for campingvogne - 220V
K
El-stik for hårtører
l
Bålplads
Y
Legeplads
Z
Mulighed for boldspil
j
Fiskemulighed (max 5 km)
V
Opholdsrum
I
Brusere - v/k vand
H
Separate vaskekabiner
J
Puslerum
X
Udendørs grill
A
Parabol
W
TV for gæster
h
Strand eller sø (max 5 km)
O
Kogemulighed
P
Opvask - v/k vand
Q
Tøjvask - v/k vand
R
Tøjvaskemaskine
S
Tørretumbler/-rum/-skab
n
Udlejning af både (max 1 km)
r
Udlejning af campinghytte
m
Udlejning af cykler (max 1 km)
s
Udlejning af værelser
U
Faciliteter for tømning af bobilstanke
L
Udslagskumme
å
Miljøvenlig

Her skal du bo

Sølvgarden Hotel & Feriecenter

Adresse

Setesdalsvegen 3214
4748 Rysstad
+4737936130
[email protected]

Åbningstider

januar - december
Campingpladsen har ikke oplyst priser

Danmarks største camping-fællesskab

Bliv medlem af Dansk Camping Union og få:

  • 30% rabat på DCUs 20 campingpladser.
  • 20% rabat på DCU hytter i lavsæson
  • Spar 15% på over 100 danske DCU Fordelspladser
  • Over 300 udenlandske DCU Fordelspladser med rabat
  • Rabat på 100 oplevelser i hele Danmark
  • Teknisk rådgivning
  • Rabat hos DCU Servicecentre
  • Magasinet Camping-fritid otte gange årligt

Bliv medlem her
Danmarks kort