Anden campingplads

Panorama Camp Zell am See

Beskrivelse af campingpladsen

Hjertelig velkommen til ferieidyl midt i det uberørte naturbeskyttede område ved Zeller See. Kitzsteinhorn. Familiedrevet plads. 50 m til afmærkede stier. Grossglockner, Kitzsteinhorn.

Hjertelig velkommen til ferieidyl midt i det uberørte naturbeskyttede område ved Zeller See. Kitzsteinhorn. Familiedrevet plads. 50 m til afmærkede stier. Grossglockner, Kitzsteinhorn.

Anmeldelser

4
545 anmeldelser på Google
Jung Selina
Jung Selina i løbet af den seneste uge

Hej, det var vores første gang her. Campingpladsen er lidt mindre end normalt, hvilket er en velkommen forandring fra de sædvanlige campingpladser, vi har boet på i lang tid. Den har en fantastisk beliggenhed, ejerne er utroligt venlige og hjælpsomme, og de har et væld af viden om området, dets seværdigheder og restauranter. De anbefalede en snackbar, som faktisk er en lille restaurant, der kun serverer traditionel tysk mad. Den var fuld af lokale, hvilket er et godt tegn på kvaliteten. Der er et offentligt svømmeområde omkring 500 meter fra campingpladsen. Det var også dejligt der. Selvfølgelig var vandet for koldt til mig (jeg er en person, der elsker varmt brusebad 😂). Vi nød virkelig campingpladsen og kommer helt sikkert tilbage igen. Mange tak for jeres venlighed og hjælpsomhed!

Boban Chlumský
Boban Chlumský i løbet af den seneste uge

Susanna Uusitalo
Susanna Uusitalo i løbet af den seneste uge

Jeg kunne godt lide det. Godt vedligeholdt, men brusebad/toiletfaciliteterne er blevet brugt en del. De virker dog.

Petr Kendik
Petr Kendik i løbet af den seneste uge

Masser af plads selv om eftermiddagen, tæt på søen

simone henriksen
simone henriksen for 11 måneder siden

God central beliggenhed, både i forhold til sø og by. Trods travle tider, og vi ikke havde booket på forhånd, var det muligt at få en lille campingplads, som vi var meget glade for. Mulighed for af morgenrød. Pæne og rene toilettet. Vi kommer gerne igen 😊

Caroline kipp
Caroline kipp for 3 år siden

Fin modtagelse i receptionen med folk, der kan tale nogenlunde engelsk. Vi kom i telt, så for os var udsigten ikke lige så god, som for dem der kom med campingvogn. Super flot område og helt klart, på gode dage, lige så flot som et postkort. Desværre havde vi en grå, overskyet regnvejrshimmel, men selv der, er udsigten flot.

Arvils Cimermanis
Arvils Cimermanis for 7 år siden

Alt var godt. meget venlig ejer. Plads til telte var meget stor. Med god plads ikke bare in lille hjorne som i mange andre campingpladser. Meget rene toiletter og badeværelse bad var inkluderet i prisen

Flemming V
Flemming V for 3 år siden

Campingpladsen er ikke så stor og ligger lidt afsides

Faciliteter

C
Indhegnet, bom/fast tilsyn
@
Internet adgang
v
Butik (max 1 km)
u
Kiosk
w
Cafeteria (max 1 km)
T
El-stik for campingvogne - 220V
K
El-stik for hårtører
l
Bålplads
Y
Legeplads
Z
Mulighed for boldspil
a
Tennisbane (max 1 km)
p
Golfbane (max 5 km)
j
Fiskemulighed (max 5 km)
V
Opholdsrum
I
Brusere - v/k vand
H
Separate vaskekabiner
J
Puslerum
X
Udendørs grill
A
Parabol
W
TV for gæster
f
Soppebassin
h
Strand eller sø (max 5 km)
g
Svømmehal (max 5 km)
t
Vandland (max 1 km)
O
Kogemulighed
P
Opvask - v/k vand
Q
Tøjvask - v/k vand
R
Tøjvaskemaskine
S
Tørretumbler/-rum/-skab
n
Udlejning af både (max 1 km)
m
Udlejning af cykler (max 1 km)
s
Udlejning af værelser
o
Udlejning af windsurfer (max 1 km)
i
Windsurfing (max 5 km)
U
Faciliteter for tømning af bobilstanke
L
Udslagskumme

Her skal du bo

Panorama Camp Zell am See

Adresse

Seeuferstr. 196
5700 Zell am See
+43654256228
[email protected]

Åbningstider

januar - december
Campingpladsen har ikke oplyst priser

Danmarks største camping-fællesskab

Bliv medlem af Dansk Camping Union og få:

  • 30% rabat på DCUs 20 campingpladser.
  • 20% rabat på DCU hytter i lavsæson
  • Spar 15% på over 100 danske DCU Fordelspladser
  • Over 300 udenlandske DCU Fordelspladser med rabat
  • Rabat på 100 oplevelser i hele Danmark
  • Teknisk rådgivning
  • Rabat hos DCU Servicecentre
  • Magasinet Camping-fritid otte gange årligt

Bliv medlem her
Danmarks kort