Anden campingplads

Dunbar Camping and Caravanning Club Site

Beskrivelse af campingpladsen
Byen Dunbar og den skotske kyst. Reservat for vilde fugle, ideelt område for geologer. Golfbaner i Dunbar.
Byen Dunbar og den skotske kyst. Reservat for vilde fugle, ideelt område for geologer. Golfbaner i Dunbar.

Anmeldelser

4.6
829 anmeldelser på Google
Alex McIntosh
Alex McIntosh i løbet af den seneste uge

Lovely site. Extremely friendly staff. Facilities are immaculate. Highly recommended

jacky coombes
jacky coombes for 2 uger siden

Liam Duffy
Liam Duffy for 2 uger siden

Fantastisk og rummeligt, meget venligt personale, der altid er ivrige efter at hjælpe, perfekt til en dejlig pause.

Kay Shearer
Kay Shearer for 3 uger siden

Dejlig plads ved kysten, pletfri faciliteter, rolig plads, masser af plads mellem teltpladserne

Chris Taylor
Chris Taylor for 4 uger siden

En velholdt ren plads med en fantastisk udsigt til Dunbar og fantastiske solnedgange. Vores anden gang her, meget dygtige vagter, vi kunne vælge vores plads.

Ede1
Ede1 for 4 uger siden

En smuk terrassecampingplads med en fantastisk udsigt over Nordsøen. En lang golfbane ligger mellem campingpladsen og vandet. Det er meget blæsende her, så hold taglugerne lukkede, hold dørene sikkert på vindsiden, og sæt ikke markiser eller lette sommertelte op! Som medlemmer betalte vi omkring £33 for en autocamper, to personer, strøm og en grusplads. For den pris får du en ren, velholdt plads med fire venlige medarbejdere. Den noget gammeldags sanitærbygning er ren. Det er tilrådeligt at tage en plastikpose eller lignende med i bruserne som stænkbeskyttelse. Der er et klapsæde. Herreurinalområdet kunne forbedres med skillevægge mellem urinalerne. Ikke alle ønsker at campere så udsat. Wi-Fi-modtagelsen er dårlig, og forbindelsen falder ofte. Det er en times gang til Dunbar. Vi kan varmt anbefale denne campingplads! 🤗🤗

Les Patrick
Les Patrick for 7 måneder siden

Vi har lige haft et fantastisk ophold på Dunbar Camping and Caravanning Club Site. Webstedet er smukt vedligeholdt med pletfri grund og uplettede faciliteter. Placeringen på den østlige Lothiske kyst er helt fantastisk og perfekt til en afslappende pause. Alt om vores ophold var indbydende, velorganiseret og fredeligt. Vi kunne ikke fejle noget fra ankomst til afgang. Kan varmt anbefales til alle, der leder efter en naturskøn, ren og veldrevet campingplads.

Steve Livesley
Steve Livesley for 9 måneder siden

En veldrevet campingplads med gode faciliteter og en god udsigt. En længere gåtur end man tror til Dunbar, da man skal tilbage omkring en halv mil for at komme til kyststien, og derefter en lang og kedelig gåtur gennem golfbanen .... vi fik en taxa tilbage for £9 ..... Uber gav en pris på £6, men kunne ikke finde en chauffør! Lidt skuffet over Dunbar, som virker lidt nedslidt, men et interessant havneområde.

Debbie Elrick
Debbie Elrick for 10 måneder siden

Fantastisk campingplads med et hjælpsomt og venligt team. Smuk udsigt, dejlige vandreture og pladsen er velholdt. Faciliteterne er meget rene. Det er min første solotur her i min første campingvogn, og teamet har været så opmuntrende, hvilket har været dejligt. Smuk strand og fyrtårn ligger en kort gåtur fra pladsen. Der er en dejlig lille hovedgade i Dunbar med masser af spisesteder, og det er også et fantastisk sted at spotte dyreliv! 🌻

Andrew Pugh
Andrew Pugh for én måned siden

Fremragende beliggenhed og fantastisk udsigt. Personalet er meget venligt og hjælpsomt. Pladsen holdes pletfri og ryddelig. Toilet- og brusebadene er også pletfri.

Faciliteter

I
Brusere - v/k vand
T
El-stik for campingvogne - 220V
K
El-stik for hårtører
U
Faciliteter for tømning af bobilstanke
j
Fiskemulighed (max 5 km)
p
Golfbane (max 5 km)
D
Handicapegnet plads
@
Internet adgang
å
Miljøvenlig
Z
Mulighed for boldspil
P
Opvask - v/k vand
A
Parabol
J
Puslerum
F
Sektion for lette campister (telte)
H
Separate vaskekabiner
h
Strand eller sø (max 5 km)
g
Svømmehal (max 5 km)
Q
Tøjvask - v/k vand
R
Tøjvaskemaskine
S
Tørretumbler/-rum/-skab
L
Udslagskumme
i
Windsurfing (max 5 km)

Her skal du bo

Dunbar Camping and Caravanning Club Site

Adresse

Oxwellmains
EH42 1WG Dunbar , East Lothian
01368 866 881
[email protected]

Åbningstider

april - oktober
Campingpladsen har ikke oplyst priser

Danmarks største camping-fællesskab

Bliv medlem af Dansk Camping Union og få:

  • 30% rabat på DCUs 20 campingpladser.
  • 20% rabat på DCU hytter i lavsæson
  • Spar 15% på over 100 danske DCU Fordelspladser
  • Over 300 udenlandske DCU Fordelspladser med rabat
  • Rabat på 100 oplevelser i hele Danmark
  • Teknisk rådgivning
  • Rabat hos DCU Servicecentre
  • Magasinet Camping-fritid otte gange årligt

Bliv medlem her
Danmarks kort