Anden campingplads

Camping Village Misano

Beskrivelse af campingpladsen

Pladsen ligger direkte til havet. Gode sanitære forhold. Der tales tysk, engelsk og fransk på pladsen. Teltudlejning. Aftenunderholdning i højsæsonen. Siesta kl. 13.00-15.00.

Pladsen ligger direkte til havet. Gode sanitære forhold. Der tales tysk, engelsk og fransk på pladsen. Teltudlejning. Aftenunderholdning i højsæsonen. Siesta kl. 13.00-15.00.

Anmeldelser

3.6
982 anmeldelser på Google
Croce Amica
Croce Amica i løbet af den seneste uge

Det er en fantastisk campingplads

Mirco Ciot
Mirco Ciot for 8 måneder siden

Top campingplads, meget stille og enkelt

angela martini
angela martini for 9 måneder siden

I øjeblikket under renovering, men tilgængelig som camperplads. Campingplads: vandpåfyldning/aflæsning og kemiske toiletter. Ingen badeværelser tilgængelige, kun 3 kemiske toiletter; gratis varme brusere, men udendørs (intet privatliv). God pris, hunde er velkomne. Dårlig belysning. Gratis strand reserveret til gæster praktisk talt foran, lige over gaden. Alle er meget venlige.

Reviati Giuseppe
Reviati Giuseppe for 10 måneder siden

Godaften Vi har besøgt denne facilitet i flere år, og ærligt talt har jeg aldrig oplevet sådan en service, gæstfrihed og venlighed fra ejerne. Jeg beklager de sidste to år, men ærligt talt, selv på denne front, kan jeg ikke bebrejde ejerne for den indsats, de har lagt i at genåbne eller tilbyde midlertidige tjenester, der er egnede til dem, der ønsker at blive. Det eneste, jeg kan bebrejde ejerne for, er deres tålmodighed med visse uhøflige og forkælede mennesker, der kommer og klager uden grund, da de på forhånd forklarer, hvad campingpladsen tilbyder, og den venlighed, de viser ved at svare på anmeldelser skrevet af forkælede mennesker eller dem, der lever i luksus. Reviati Giuseppe

Alessandra Tagliaferro
Alessandra Tagliaferro for 1 år siden

Vi var på ferie i to uger, indkvarteringen var pletfri og velholdt. Lige på stranden, meget praktisk. Kun få minutters gang fra Misano centrum. Atmosfæren var familievenlig, personalet var fremragende. Jeg tog en stjerne fra servicen, fordi minimarkedet og baren på campingpladsen var lukket, og desværre var toiletterne og vaskemaskinerne også lukket. Men med lidt organisering led jeg ikke rigtig under dette. En særlig omtale går til entertaineren Giordano, som formår at involvere alle børnene, selv de mest generte. Mine børn havde det super sjovt!! Vi håber at vende tilbage næste sommer!

Faciliteter

C
Indhegnet, bom/fast tilsyn
D
Handicapegnet plads
@
Internet adgang
F
Sektion for lette campister (telte)
v
Butik (max 1 km)
u
Kiosk
w
Cafeteria (max 1 km)
x
Restaurant (max 1 km)
T
El-stik for campingvogne - 220V
K
El-stik for hårtører
Y
Legeplads
b
Minigolf (max 1 km)
Z
Mulighed for boldspil
a
Tennisbane (max 1 km)
p
Golfbane (max 5 km)
j
Fiskemulighed (max 5 km)
V
Opholdsrum
I
Brusere - v/k vand
H
Separate vaskekabiner
J
Puslerum
A
Parabol
W
TV for gæster
f
Soppebassin
h
Strand eller sø (max 5 km)
d
Svømmebassin (max 1 km)
e
Svømmebassin - opvarmet (max 1 km)
g
Svømmehal (max 5 km)
t
Vandland (max 1 km)
O
Kogemulighed
P
Opvask - v/k vand
Q
Tøjvask - v/k vand
R
Tøjvaskemaskine
S
Tørretumbler/-rum/-skab
n
Udlejning af både (max 1 km)
r
Udlejning af campinghytte
q
Udlejning af campingvogne
m
Udlejning af cykler (max 1 km)
Ø
Udlejning af mobilhomes
o
Udlejning af windsurfer (max 1 km)
i
Windsurfing (max 5 km)
U
Faciliteter for tømning af bobilstanke
L
Udslagskumme
å
Miljøvenlig

Her skal du bo

Camping Village Misano

Adresse

Via Litoranea Sud 60
47843 Misano Adriatico
0 541 614 330
[email protected]

Åbningstider

april - oktober
Campingpladsen har ikke oplyst priser

Danmarks største camping-fællesskab

Bliv medlem af Dansk Camping Union og få:

  • 30% rabat på DCUs 20 campingpladser.
  • 20% rabat på DCU hytter i lavsæson
  • Spar 15% på over 100 danske DCU Fordelspladser
  • Over 300 udenlandske DCU Fordelspladser med rabat
  • Rabat på 100 oplevelser i hele Danmark
  • Teknisk rådgivning
  • Rabat hos DCU Servicecentre
  • Magasinet Camping-fritid otte gange årligt

Bliv medlem her
Danmarks kort