Anden campingplads
Camping Pachacaïd à La Môle - Capfun
Beskrivelse af campingpladsen
Dejlig plads ved bjergskråninger med skyggefulde træer, indbegrebet af Middelhavet. Stort vandland. Godt udgangspunkt for udflugter til de sydfranske havnebyer. Udlejning af mobilhomes m. egen terrasse og bambusmarkise.
Dejlig plads ved bjergskråninger med skyggefulde træer, indbegrebet af Middelhavet. Stort vandland. Godt udgangspunkt for udflugter til de sydfranske havnebyer. Udlejning af mobilhomes m. egen terrasse og bambusmarkise.
Se mere >
Anmeldelser
Vi blev her i 12 dage, lige indtil den sidste weekend inden vinterferien. Vi modtog en meget venlig velkomst fra en dame, der ikke talte engelsk. Hun forsøgte at forklare alt med et stykke papir, og det gik meget godt. Vi forstod hinanden, og vi satte virkelig pris på, at hun prøvede på engelsk. Ved ankomsten til børnenes bolig var der rent og ryddeligt. Det er ikke stort, men perfekt til en familie, og der var et legerum, en tremmeseng, et bad og et omklædningsrum. Meget flot! Vi havde pool og vandland praktisk talt for os selv, hvilket var dobbelt så behageligt med vores tre-årige søn. Vi havde masser af sjov at glide og gik ned ad rutsjebanerne utallige gange. Poolen er meget godt beskyttet til små børn med en låge og børnesikring. På betonrutsjebanerne skulle man have hjelm på og sidde på en måtte, mens man gled. Ved normal brug er der lille risiko. Vores tre-årige elskede det. Vi spiste på campingpladsens restaurant en nat, og det var fremragende (6,5/7). Hver morgen hentede vi friske rundstykker fra butikken, som blev lavet på bestilling. Receptionspersonalet var meget hjælpsomme med restaurantanbefalinger i området og med at booke en bådtur. De anbefalede også en fantastisk jetski-tur. Vi anbefaler klart denne campingplads og de særlige børneboliger, da vi havde en fantastisk ferie kun 20 minutter fra Saint-Tropez.
Rachelle Rozenboom, 07. okt. 2025, 4/5
Faciliteter
I
Brusere - v/k vand
w
Cafeteria (max 1 km)
K
El-stik for hårtører
8
Hunde ingen adgang
C
Indhegnet, bom/fast tilsyn
O
Kogemulighed
Y
Legeplads
P
Opvask - v/k vand
x
Restaurant (max 1 km)
H
Separate vaskekabiner
f
Soppebassin
d
Svømmebassin (max 1 km)
a
Tennisbane (max 1 km)
Q
Tøjvask - v/k vand
R
Tøjvaskemaskine
m
Udlejning af cykler (max 1 km)
Ø
Udlejning af mobilhomes
t
Vandland (max 1 km)
B
Wellness
Se de øvrige 13 faciliteter >
Her skal du bo
Camping Pachacaïd à La Môle - Capfun
Adresse
Route du Canadel83310 La Môle
0494 557 080
pachacaid@capfun.com
Åbningstider
april - septemberCampingpladsen har ikke oplyst priser
Læs mere om campingpladsen og bestil ferie
Besøg vores campingplads