Anden campingplads

Camping Le Soleil Fruité

Beskrivelse af campingpladsen

Mange udflugtsmuligheder bl.a. Paul Jaboulet-grottene, Sydfrankrigs største cabaretshow Les Folies du Lac. Slotte, monumenter, parker, haver, og festivaler.

Mange udflugtsmuligheder bl.a. Paul Jaboulet-grottene, Sydfrankrigs største cabaretshow Les Folies du Lac. Slotte, monumenter, parker, haver, og festivaler.

Anmeldelser

4.5
1266 anmeldelser på Google
Fred Alberts
Fred Alberts i løbet af den seneste uge

Patrick Tönnies
Patrick Tönnies i løbet af den seneste uge

Smuk beliggenhed, fremragende velkomst. Grunden og pladserne er velholdte. Desværre er toiletterne og bruserne forældede. Dette passer ikke til campingpladsens overordnede atmosfære. Ellers, inklusive poolområdet, er det meget dejligt og fredeligt. Kan varmt anbefales som et overnatningssted.

N. M.
N. M. i løbet af den seneste uge

En dejlig campingplads med store pladser, et dejligt poolområde, en café og en restaurant. Personalet var venligt, og de sanitære faciliteter var rene, omend måske lidt små i forhold til antallet af campister. Vi boede der med vores campingvogn som et stop på vej sydpå. Heldigvis havde vi booket på forhånd, da campingpladsen var fuldt booket i pinseweekenden. Den blev brugt af mange andre campister som et stop. Alt i alt en fantastisk campingplads; vi kommer gerne tilbage, måske endda for et længere ophold!

Dries van Andel
Dries van Andel i løbet af den seneste uge

En meget smuk campingplads. Pladserne er store. Vedligeholdelsen af ​​det grønne område kunne være en smule bedre, men generelt ser det velholdt ud. De sanitære faciliteter er delvist nye og delvist lidt forældede, men rene. Et stort plus er svømme-"paradiset". Ikke færre end tre swimmingpools, hvoraf den ene er overdækket, en dejlig børnepool og en vandrutsjebane. Campingpladsens restaurant er unægtelig god.

Remy Dulary
Remy Dulary i løbet af den seneste uge

Første overnatning på jeres campingplads var en meget behagelig overraskelse – roligt, rent og smukt skovklædt og blomstrende. Personalet var fantastisk. En adresse at huske på, når vi vil stoppe og hvile – os autocamperrejsende! Men jeg lover, at næste gang bestiller min kone pommes frites 🤣 Hav en god sæson alle sammen!

Hanne Brandt
Hanne Brandt for 7 år siden

Rigtig god campingplads

Florent Cz
Florent Cz for 9 måneder siden

Fantastisk campingplads, rummelige pladser med privatliv takket være hækkene. Poolen er stor og smuk. Personalet er meget høfligt og hjælpsomt. Rene toiletter og brusere, vaskemaskine. Kort sagt, alt er tilgængeligt. Bare to negative punkter: Nogle hollandske feriegæster monopoliserer liggestolene ved poolen for dagen (de tager afsted til frokost eller er simpelthen ikke der) på trods af campingpladsens instruktioner. Og to gange måtte jeg bede om ro, fordi de samme mennesker tilsyneladende tror, ​​de er alene om aftenen, taler højt, eller om morgenen, når de tager afsted klokken 6:30. Det er simpelthen et spørgsmål om høflighed, og det har intet at gøre med campingpladsen eller dens personale, så tak for disse vidunderlige øjeblikke væk fra det hele.

Mélanie LEONE
Mélanie LEONE for 9 måneder siden

Jeg boede på denne campingplads med mine to børn på 4 og 7 år i august. Børnene elskede den. Der er fire swimmingpools med en vandrutsjebane, oppustelige legepladser, en trampolin... alt for at glæde børnene. Vi kunne også leje cykler for at udforske det omkringliggende område. Pladsen var stor, de sanitære faciliteter pletfri, og personalet var venligt. Jeg kan varmt anbefale den!

Faciliteter

C
Indhegnet, bom/fast tilsyn
D
Handicapegnet plads
@
Internet adgang
x
Restaurant (max 1 km)
T
El-stik for campingvogne - 220V
K
El-stik for hårtører
Y
Legeplads
b
Minigolf (max 1 km)
p
Golfbane (max 5 km)
I
Brusere - v/k vand
H
Separate vaskekabiner
J
Puslerum
f
Soppebassin
d
Svømmebassin (max 1 km)
e
Svømmebassin - opvarmet (max 1 km)
P
Opvask - v/k vand
Q
Tøjvask - v/k vand
R
Tøjvaskemaskine
S
Tørretumbler/-rum/-skab
m
Udlejning af cykler (max 1 km)
Ø
Udlejning af mobilhomes
U
Faciliteter for tømning af bobilstanke
L
Udslagskumme

Her skal du bo

Camping Le Soleil Fruité

Adresse

480 chemin des communaux
26300 Chateauneuf Sur Isère
+33(0)475 841 970
[email protected]

Åbningstider

april - september
Campingpladsen har ikke oplyst priser

Danmarks største camping-fællesskab

Bliv medlem af Dansk Camping Union og få:

  • 30% rabat på DCUs 20 campingpladser.
  • 20% rabat på DCU hytter i lavsæson
  • Spar 15% på over 100 danske DCU Fordelspladser
  • Over 300 udenlandske DCU Fordelspladser med rabat
  • Rabat på 100 oplevelser i hele Danmark
  • Teknisk rådgivning
  • Rabat hos DCU Servicecentre
  • Magasinet Camping-fritid otte gange årligt

Bliv medlem her
Danmarks kort