Anden campingplads

Camping en Recreatie centrum Lauwersoog

Beskrivelse af campingpladsen
Pladsen er belliggende i midten af Nationalpark Lauwersmeer og UNESCO Verdens Naturarv Waddenzee. Øen Carfrey, Schiermanni Koog, Dokkum. Pladsen arrangerer sælsafarier til vadehavet i samarbejde med Lauwerso og Water Events. En unik oplevelse.
Pladsen er belliggende i midten af Nationalpark Lauwersmeer og UNESCO Verdens Naturarv Waddenzee. Øen Carfrey, Schiermanni Koog, Dokkum. Pladsen arrangerer sælsafarier til vadehavet i samarbejde med Lauwerso og Water Events. En unik oplevelse.

Anmeldelser

4.2
1666 anmeldelser på Google
Edwin Koops
Edwin Koops for én uge siden

Smuk strand hvor man kan svømme gratis, og hos Het Booze Wijf har de lækker kaffe.

Stefanie Kugis
Stefanie Kugis for én uge siden

Smuk campingplads, alt i chaleten er meget pænt, man kan virkelig nyde naturen og stranden og slappe af, kommer gerne tilbage igen.

N L
N L for én uge siden

Vi var kun der i et par dage, men vi kommer helt sikkert tilbage. Vi var der med vores campingvogn og havde en dejlig plads. Personalet på hele campingpladsen er meget venligt. Og området er helt vidunderligt 💕

Elise Reinseth Foged
Elise Reinseth Foged for 8 år siden

Et dejligt sted.Har været der mange gange 🤗

Elvira Eisler
Elvira Eisler for 7 måneder siden

Vi følte os meget godt tilpas. Resortet er meget rent, og de sanitære faciliteter var også meget velholdte og rene. På denne tid af året kunne vandet have været lidt varmere i bruserne om morgenen 😉. Men det er virkelig nørdet. Vi ville elske at komme tilbage igen; personalet var dejligt og venligt. Alt var vidunderligt. Mange tak!

André Beßler
André Beßler for 8 måneder siden

Var der fra tirsdag til fredag, fin overnatning. Stille, og du kunne slappe af. Lidt irriterende faldt agern fra et træ ned på taget. Det er også en skam. Du prøver at skåle en digters skål, og lunten springer. Der står at der er opvaskemaskine, fordi man kan få opvasketabletter, men der er desværre ingen opvaskemaskine. Du skal være forsigtig med toiletsædet; det glider af stifterne, og du ender med at holde toiletsædet i hånden. Det lille supermarked på campingpladsen har alt hvad du behøver, men ellers er der ikke meget udvalg. Hylderne var for det meste tomme. Bortset fra det var personalet meget venligt. Ville tage dertil igen.

PNLPZ “PNLPZ”
PNLPZ “PNLPZ” for 6 måneder siden

Vi nød virkelig campingpladsen og vores indkvartering. Receptions- og vedligeholdelsespersonalet gav os ekstrem hurtig, venlig og meget hjælpsom assistance ved to lejligheder. Tak igen! Det var et virkelig dejligt ophold på campingpladsen. Jeg vil anbefale at du benytter dig af tilbuddet på 39 € for at vælge dit mobilhome. På denne måde kan du være sikker på, at dine individuelle behov bliver opfyldt. De bedste hilsner til holdet på Camping Siblu Lauwersoog. Vi vil helt sikkert være tilbage. PS: Fiskeri er en god mulighed. Både er også tilgængelige; der er en lille havn lige ved campingpladsen. Surfing og stand-up paddleboarding er også fremragende. Cykler og e-scootere kan lejes. Den lille butik på campingpladsen har næsten alt hvad du behøver (inklusive friske rundstykker).

Faciliteter

k
Bådslip
l
Bålplads
I
Brusere - v/k vand
v
Butik (max 1 km)
w
Cafeteria (max 1 km)
T
El-stik for campingvogne - 220V
K
El-stik for hårtører
U
Faciliteter for tømning af bobilstanke
j
Fiskemulighed (max 5 km)
D
Handicapegnet plads
C
Indhegnet, bom/fast tilsyn
@
Internet adgang
u
Kiosk
O
Kogemulighed
Y
Legeplads
å
Miljøvenlig
b
Minigolf (max 1 km)
Z
Mulighed for boldspil
V
Opholdsrum
P
Opvask - v/k vand
A
Parabol
J
Puslerum
x
Restaurant (max 1 km)
F
Sektion for lette campister (telte)
H
Separate vaskekabiner
f
Soppebassin
h
Strand eller sø (max 5 km)
d
Svømmebassin (max 1 km)
a
Tennisbane (max 1 km)
W
TV for gæster
Q
Tøjvask - v/k vand
R
Tøjvaskemaskine
S
Tørretumbler/-rum/-skab
X
Udendørs grill
n
Udlejning af både (max 1 km)
r
Udlejning af campinghytte
q
Udlejning af campingvogne
m
Udlejning af cykler (max 1 km)
Ø
Udlejning af mobilhomes
o
Udlejning af windsurfer (max 1 km)
L
Udslagskumme
t
Vandland (max 1 km)
i
Windsurfing (max 5 km)

Her skal du bo

Camping en Recreatie centrum Lauwersoog

Adresse

Strandweg 5
9976 VS Lauwersoog
0519 349 133
[email protected]

Åbningstider

januar - december
Campingpladsen har ikke oplyst priser

Danmarks største camping-fællesskab

Bliv medlem af Dansk Camping Union og få:

  • 30% rabat på DCUs 20 campingpladser.
  • 20% rabat på DCU hytter i lavsæson
  • Spar 15% på over 100 danske DCU Fordelspladser
  • Over 300 udenlandske DCU Fordelspladser med rabat
  • Rabat på 100 oplevelser i hele Danmark
  • Teknisk rådgivning
  • Rabat hos DCU Servicecentre
  • Magasinet Camping-fritid otte gange årligt

Bliv medlem her
Danmarks kort