Anden campingplads

Boschbeek Bungalow- & Camperpark

Beskrivelse af campingpladsen
Meget flot natur. Naturpark i nærheden. Byen Roermond. Mange aktiviteter som svømning og minigolf.
Meget flot natur. Naturpark i nærheden. Byen Roermond. Mange aktiviteter som svømning og minigolf.

Anmeldelser

3.1
862 anmeldelser på Google
Dani S.
Dani S. for 2 måneder siden

Vi opdagede først parken i 2024, men har været tilbage fire gange siden. Parken tilbyder cirka 50 bungalows (hver til op til 6 personer), omkring 20 pladser til autocampere og omkring 50 telt-/campingvognspladser (hver til op til 8 personer). Vi har altid haft en vidunderlig tid her med vores campingvogn og nydt freden og roen. Selv i højsæsonen er det behageligt og idyllisk. Parken er også meget overkommelig i pris, familiedrevet, og alt personalet er meget venligt og hjælpsomt. Det er bedst at booke direkte på stedet; på den måde er der ingen reservationsgebyrer, og du kan vælge din plads gratis. Hver plads har en 10-ampere strømtilslutning, en antennetilslutning, en vandtilslutning og et spildevandsafløb. Affaldsstationen og affaldsstationerne til autocampere var lige ved parkens indgang og meget lette at nå. Der er en sanitærbygning med en kemisk toiletaffaldsstation, toiletter, håndvaske og to brusere til kvinder og to til mænd. Udenfor er der et opvaskeområde. De sanitære faciliteter er rene nok, men der er mange insekter, fordi gæsterne altid lader dørene stå åbne. Brusevandet er varmt, men man kan ikke indstille en bestemt temperatur. Der er ingen tidsbegrænsning; man kan selv tænde og slukke for vandet. Indtjekning er mulig fra kl. 10:00 (officielt kun fra kl. 12:00), og udtjekning er mulig indtil kl. 12:00 (officielt kun indtil kl. 10:00). Desværre er der ingen Wi-Fi. Bortset fra to små legepladser er der ingen andre underholdningsmuligheder, så vi havde fuldstændig fred og ro. Vi nød vores ophold i fulde drag og kommer helt sikkert tilbage. (marts 2026)

heiko wiciak
heiko wiciak for 6 måneder siden

Dilek Aktürk
Dilek Aktürk for 6 måneder siden

Dave en Jet van der Raad
Dave en Jet van der Raad for 8 måneder siden

Forvent ikke hotel-chic, men bungalowen er meget hyggelig, komfortabel, ren og har masser af opbevaringsplads. Da der ikke er nogen restaurant, swimmingpool osv. på parken, er det meget stille og fredeligt. Et vidunderligt sted at slappe af. Du er lige midt i skoven. Venlig leder og personale. Vi kommer helt sikkert tilbage igen!

Sana S
Sana S for 11 måneder siden

Et smukt sted midt i skoven. Masser af aktiviteter i nærheden. Ejerne er så venlige og venlige. De sanitære faciliteter er rene, pladsen er meget stille, og de 100 m2 pladser er meget rummelige. Hvis du kan lide fred og ro, er dette stedet for dig. Hunde er velkomne; Vi følte os hjemme og har allerede reserveret igen.

Selina-Vanessa Ba
Selina-Vanessa Ba for 11 måneder siden

Et sandt yndlingssted! 😍 Velholdt, omgivet af natur og drevet af utroligt venlige og imødekommende ejere. Vi forstår ikke de dårlige anmeldelser. For os er det ren afslapning hver gang. Tak for at I har gjort denne campingplads til det, den er. En sand oase af velvære!!! Med venlig hilsen, Selina

Faciliteter

I
Brusere - v/k vand
v
Butik (max 1 km)
w
Cafeteria (max 1 km)
T
El-stik for campingvogne - 220V
K
El-stik for hårtører
U
Faciliteter for tømning af bobilstanke
j
Fiskemulighed (max 5 km)
p
Golfbane (max 5 km)
D
Handicapegnet plads
C
Indhegnet, bom/fast tilsyn
@
Internet adgang
u
Kiosk
Y
Legeplads
b
Minigolf (max 1 km)
Z
Mulighed for boldspil
P
Opvask - v/k vand
A
Parabol
J
Puslerum
x
Restaurant (max 1 km)
F
Sektion for lette campister (telte)
H
Separate vaskekabiner
f
Soppebassin
h
Strand eller sø (max 5 km)
d
Svømmebassin (max 1 km)
e
Svømmebassin - opvarmet (max 1 km)
g
Svømmehal (max 5 km)
a
Tennisbane (max 1 km)
W
TV for gæster
Q
Tøjvask - v/k vand
R
Tøjvaskemaskine
S
Tørretumbler/-rum/-skab
r
Udlejning af campinghytte
m
Udlejning af cykler (max 1 km)
L
Udslagskumme
t
Vandland (max 1 km)

Her skal du bo

Boschbeek Bungalow- & Camperpark

Adresse

Meinweg 1
6075 NA Herkenbosch
0475 531 689
[email protected]

Åbningstider

marts - oktober
Campingpladsen har ikke oplyst priser

Danmarks største camping-fællesskab

Bliv medlem af Dansk Camping Union og få:

  • 30% rabat på DCUs 20 campingpladser.
  • 20% rabat på DCU hytter i lavsæson
  • Spar 15% på over 100 danske DCU Fordelspladser
  • Over 300 udenlandske DCU Fordelspladser med rabat
  • Rabat på 100 oplevelser i hele Danmark
  • Teknisk rådgivning
  • Rabat hos DCU Servicecentre
  • Magasinet Camping-fritid otte gange årligt

Bliv medlem her
Danmarks kort