Anden campingplads

Blackmore Camping and Caravanning Club Site

Beskrivelse af campingpladsen
Malvern Hills, Severn Valley, Worchester Porcelænsfabrik, dejligt landskab til vandreture.
Malvern Hills, Severn Valley, Worchester Porcelænsfabrik, dejligt landskab til vandreture.

Anmeldelser

4.6
842 anmeldelser på Google
Eileen Law
Eileen Law i løbet af den seneste uge

Carol Evans
Carol Evans for én uge siden

Havde et dejligt ophold. Campingpladsen var velholdt i et dejligt område af landet. Faciliteterne var gode, alt hvad man kunne forvente. Vi boede her for at gå ture, der var masser lige uden for døren.

alan wilson
alan wilson for én uge siden

Lovely peaceful campsite close to the showground to so ideal for going to events there .All the staff work so hard to keep this site looking so good very friendly and helpful .

Janet Gower Johnson
Janet Gower Johnson for 2 uger siden

Dejlig campingplads hjælpsomt personale gode faciliteter

Hedvig Marthinus
Hedvig Marthinus for 3 år siden

Fin campingplads , Egern er lidt for frække

Peter Hough
Peter Hough for 2 måneder siden

Dette er et vidunderligt sted at udforske de smukke Malvern Hills. Der er også en dejlig og behagelig hundeluftning rundt om pladsens omkreds. Som altid holdes klubbens pladser også meget rene. Masser af gåture i nærheden og Henley Swan med Swan Pub inden for gåafstand. Den nærliggende by Upton er også et besøg værd. Vi har været her et par gange gennem årene og kommer uden tvivl igen.

Garry Hanmer
Garry Hanmer for 7 måneder siden

Vi havde et fantastisk ophold her. Hele siden er utroligt velholdt, og faciliteterne var fantastiske - alt var skinnende rent og ryddeligt. Personalet var også meget venligt og imødekommende. Stærkt anbefalet til en afslappende pause.

Gavin Jones
Gavin Jones for 4 måneder siden

Fantastisk sted! Vi nød hvert øjeblik der, ejerne var søde og hjælpsomme 🙂 dejlig udsigt over Malvern-bakkerne og ikke langt fra pladsen heller. Kan varmt anbefales.

Andrew Morris
Andrew Morris for 10 måneder siden

Lige kommet tilbage fra en kort pause på Blackmore, og vi elskede det. Meget ren, ryddelig og veldrevet plads. Pladschefen og teamet var super venlige og meget hjælpsomme. Pladsen var meget stille, respektfulde medcampister og campingvogne. Faciliteterne var meget velholdte. Den lokale landsbypub (Hanley Swan) tilbyder mad, men vi kan ikke servere noget, da de tilsyneladende havde for travlt. Vi så kun et par mennesker spise både inde og ude, hvilket var lidt skuffende.

Faciliteter

I
Brusere - v/k vand
v
Butik (max 1 km)
T
El-stik for campingvogne - 220V
U
Faciliteter for tømning af bobilstanke
j
Fiskemulighed (max 5 km)
D
Handicapegnet plads
@
Internet adgang
Y
Legeplads
å
Miljøvenlig
Z
Mulighed for boldspil
V
Opholdsrum
P
Opvask - v/k vand
x
Restaurant (max 1 km)
F
Sektion for lette campister (telte)
H
Separate vaskekabiner
Q
Tøjvask - v/k vand
R
Tøjvaskemaskine
S
Tørretumbler/-rum/-skab
L
Udslagskumme

Her skal du bo

Blackmore Camping and Caravanning Club Site

Adresse

Blackmore Campsite no. 2, Hanley Swan
WR8 0EE Worcestershire
0168 4310 280
[email protected]

Åbningstider

januar - december
Campingpladsen har ikke oplyst priser

Danmarks største camping-fællesskab

Bliv medlem af Dansk Camping Union og få:

  • 30% rabat på DCUs 20 campingpladser.
  • 20% rabat på DCU hytter i lavsæson
  • Spar 15% på over 100 danske DCU Fordelspladser
  • Over 300 udenlandske DCU Fordelspladser med rabat
  • Rabat på 100 oplevelser i hele Danmark
  • Teknisk rådgivning
  • Rabat hos DCU Servicecentre
  • Magasinet Camping-fritid otte gange årligt

Bliv medlem her
Danmarks kort