DCU fordelsplads

Arrild Ferieby Camping

Medlemsfordele

DCU rabat 15 %
Beskrivelse af campingpladsen

Besøg os året rundt - natur, aktiviteter & familiehygge i hjertet af Sønderjylland. Vi tilbyder en hyggelig campingplads med moderne servicebygninger og god service - i gå afstand til svømmehallen, fiskesø, Brugsen og restaurant - og kun 25 km til den tyske grænse, Ribe eller Vadehavet.

Besøg os året rundt - natur, aktiviteter & familiehygge i hjertet af Sønderjylland. Vi tilbyder en hyggelig campingplads med moderne servicebygninger og god service - i gå afstand til svømmehallen, fiskesø, Brugsen og restaurant - og kun 25 km til den tyske grænse, Ribe eller Vadehavet.

Anmeldelser

4.4
335 anmeldelser på Google
C. S.
C. S. for 2 uger siden

Ren campingplads med mange aktiviteter

Bent Johannesen
Bent Johannesen for 3 uger siden

Lars Petersen
Lars Petersen for 3 uger siden

Vi boede på campingpladsen. Den var ren og komfortabel. Familien, der driver den, er meget venlig, yderst imødekommende og hjælpsom. Swimmingpoolen er rimeligt prissat, og børnene havde det rigtig sjovt. Vi skiftede frem og tilbage mellem saunaen og spabadet. Der er kun ét spabad, men det er tilstrækkeligt. Ejeren af ​​fiskesøen var meget venlig og hjalp mine børn meget, så de havde en positiv fiskeoplevelse. Vi ville elske at komme tilbage igen.

Tobias Störtebecker
Tobias Störtebecker for 3 uger siden

Vores andet hjem. Åbent hele året rundt, men vi holder 4 måneders vinterpause. Nu er vi tilbage i branchen.

Wheeler Pissken
Wheeler Pissken for én måned siden

Tilbragte påskeweekenden her. Smukke naturlige omgivelser. Swimmingpool inkluderet. Sportsfaciliteter: minigolf, paddletennis, trampoliner, udendørs fitnessudstyr og meget mere.

Marianne Friis
Marianne Friis for 3 måneder siden

Vi har her til aften været på restaurant besøg ved Arrild Ferieby Restaurant, og vi er meget meget tilfredse! God service! Lækker mad! Rigtig god stemning! Og plads til børn, med et fint legehjørne. Vi kommer helt sikkert igen 🤩🤩 Vores store dreng sagde "vi giver dem 10 ud af 10 stjerner" ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐

Ulla Pedersen
Ulla Pedersen for 6 måneder siden

Holdt 70 års fødselsdag, med brunch. Og personalet var bare i top. Der manglede ikke noget. Kan kun anbefales.

Mads Nedergaard
Mads Nedergaard for 9 måneder siden

Dejlig rolig plads, med både gode aktiviteter og en gode restrurant. Værtsparet og medarbejdere er rigtig søde og gode til at hjælpe hvis de har lavet en fejl. Min datter var helt vild med legepladsen og de hængekøjer som var der. Bygningerne var pæne og rene og vi fik noget for pengende på restruranten. Super fin svømmehal med god rutsjebane. Der er både børnevenligt, og hunde venligt. Og til dem der ikke kan lide børn og hunde er pladsen stor nok til at finde et sted uden. Dog som et meget lille minus. Toiletter og bad ligger side om side så hvis man er på toilet i myldretiden. Og måske gerne vil side lidt i ro kan man risikere at en er i bad ved siden af så kan man få lidt våde sko, og jeg ville personligt ikke føler mig godt til pas i badet hvis der sad en med lidt dårlig mave lige ved siden af. Men som skrevet det er kun en meget lille ting

Michael Christensen
Michael Christensen for 9 måneder siden

Super fantastisk campingplads. Det er ikke sidste gang vi kommer her. Pladsen spiller 100% Pæne og rene toiletter. Pæne badeforhold. Søde og imødekommende personale. Restaurant laver de bedste burgere. Lækker Svømmehal lige ved siden af campingpladsen. Prisen er moderat. Søde og imødekommende fastlægger. I får 5 telte ud af 5 👍 ⛺⛺⛺⛺⛺

Gitte Hansson Jensen
Gitte Hansson Jensen for 1 år siden

Go campingplads med ro og alligevel plads til børn. Fine sanitære forhold, dog mega koldt i familliebad, da vinduet altid er åben.. Venlig personale og sødt værtspar.. Har været på pladsen for flere år siden, da pladsen ligger i køreafstand til både Ribe, Rømø, Tyskland.. Tak for denne gang, vi kommer igen en anden gang. Fam.Jensen Nordsjælland

Faciliteter

ø
Rabat til medlemmer af DCU
C
Indhegnet, bom/fast tilsyn
D
Handicapegnet plads
@
Internet adgang
F
Sektion for lette campister (telte)
v
Butik (max 1 km)
w
Cafeteria (max 1 km)
x
Restaurant (max 1 km)
T
El-stik for campingvogne - 220V
K
El-stik for hårtører
l
Bålplads
Y
Legeplads
b
Minigolf (max 1 km)
Z
Mulighed for boldspil
a
Tennisbane (max 1 km)
p
Golfbane (max 5 km)
j
Fiskemulighed (max 5 km)
V
Opholdsrum
I
Brusere - v/k vand
H
Separate vaskekabiner
J
Puslerum
X
Udendørs grill
2
Godt læ
g
Svømmehal (max 5 km)
t
Vandland (max 1 km)
O
Kogemulighed
P
Opvask - v/k vand
Q
Tøjvask - v/k vand
R
Tøjvaskemaskine
S
Tørretumbler/-rum/-skab
r
Udlejning af campinghytte
q
Udlejning af campingvogne
U
Faciliteter for tømning af bobilstanke
L
Udslagskumme

Her skal du bo

Arrild Ferieby Camping

Adresse

Arrild Ferieby 5
6520 Toftlund
20 48 37 34
[email protected]

Åbningstider

januar - december
Campingpladsen har ikke oplyst priser

Danmarks største camping-fællesskab

Bliv medlem af Dansk Camping Union og få:

  • 30% rabat på DCUs 20 campingpladser.
  • 20% rabat på DCU hytter i lavsæson
  • Spar 15% på over 100 danske DCU Fordelspladser
  • Over 300 udenlandske DCU Fordelspladser med rabat
  • Rabat på 100 oplevelser i hele Danmark
  • Teknisk rådgivning
  • Rabat hos DCU Servicecentre
  • Magasinet Camping-fritid otte gange årligt

Bliv medlem her
Danmarks kort