Anden campingplads
Arena Indije Campsite
Beskrivelse af campingpladsen
Skøn plads for naturelskere, beliggende tæt ved strand med fascinerende bugter. Duftende træer dækker en tredjedel af halvøen. Talrige vandre- og cykelstier. Gamle romerske monumenter, amfiteater (arena), triumfbue, Herkules.
Skøn plads for naturelskere, beliggende tæt ved strand med fascinerende bugter. Duftende træer dækker en tredjedel af halvøen. Talrige vandre- og cykelstier. Gamle romerske monumenter, amfiteater (arena), triumfbue, Herkules.
Se mere >
Anmeldelser
Vi faldt over det ved et tilfælde.
Damerne i receptionen tog imod os med venlighed og hjælpsomhed, to meget velkomne detaljer, som du ikke altid finder. Bravo!
Campingpladsen ligger ved havet og er MEGET REN, inklusive toiletterne! I betragtning af, at vi besøgte i august, hvor det er meget travlt, vil jeg sige, at beliggenheden er fremragende, men da det praktisk talt er i en fjord, er der en konstant kommer og går af både, hvilket gør havet, mens det er smukt, ikke krystalklart. Men dette er en meget personlig mening, så meget, at min datter elskede det så meget, at hun ikke kunne forlade det.
På trods af sin størrelse og kapacitet er campingpladsen meget stille, og selvom den har en misundelsesværdig beliggenhed (som nævnt er den ved havet), så er prisen fair.
Hvis vi nogensinde vender tilbage til halvøen Istrien, vil dette helt sikkert være en campingplads, vi vender tilbage til.
Vi havde en vidunderlig tid og takker alt personalet, som var virkelig venlige og hjælpsomme.
Aldo, 19. aug. 2025, 5/5
Faciliteter
C
Indhegnet, bom/fast tilsyn
@
Internet adgang
F
Sektion for lette campister (telte)
v
Butik (max 1 km)
u
Kiosk
w
Cafeteria (max 1 km)
x
Restaurant (max 1 km)
T
El-stik for campingvogne - 220V
K
El-stik for hårtører
l
Bålplads
Y
Legeplads
b
Minigolf (max 1 km)
Z
Mulighed for boldspil
a
Tennisbane (max 1 km)
j
Fiskemulighed (max 5 km)
I
Brusere - v/k vand
H
Separate vaskekabiner
X
Udendørs grill
h
Strand eller sø (max 5 km)
t
Vandland (max 1 km)
P
Opvask - v/k vand
Q
Tøjvask - v/k vand
n
Udlejning af både (max 1 km)
m
Udlejning af cykler (max 1 km)
Ø
Udlejning af mobilhomes
o
Udlejning af windsurfer (max 1 km)
i
Windsurfing (max 5 km)
U
Faciliteter for tømning af bobilstanke
L
Udslagskumme
Se de øvrige 23 faciliteter >
Her skal du bo
Arena Indije Campsite
Adresse
Banjole 96, Banjole52203 Medulin
052 573 066
arenaindije@arenacampsites.com
Åbningstider
april - septemberCampingpladsen har ikke oplyst priser
Læs mere om campingpladsen og bestil ferie
Besøg vores campingplads