DCU
Hvor går turen hen i sommeren 2026?
Del dine sommerplaner med os og vær med i vores undersøgelse, så vi sammen kan blive klogere på campinglivet i 2026.
Hos Dansk Camping Union (DCU) er vi nysgerrige på jeres planer og vaner, når det gælder campinglivet. Vi vil gerne blive klogere på, hvor turen går hen i år, hvordan I planlægger jeres ferie, og hvad der egentlig betyder mest for jer, når I vælger en campingplads. Derfor har vi lavet en spørgeskemaundersøgelse, hvor vi inviterer jer til at være med.
Uanset om du allerede har booket sommerferien, er i gang med at planlægge, eller endnu ikke har besluttet dig, er dine svar værdifulde for os. Vi er også interesserede i at høre, hvordan du camperer, hvem du rejser sammen med, og om du tager på andre ture i løbet af året.
Campinglivet kan se ud på mange måder, og netop derfor vil vi gerne have så mange perspektiver som muligt med.
Dine svar hjælper os med at forstå, hvad der optager jer lige nu, så vi kan skabe endnu bedre indhold, inspiration og tilbud, der passer til jeres ønsker og behov.
Om nogle uger deler vi resultaterne i en artikel, hvor vi dykker ned i, hvad svarene viser om, hvor turen går hen i sommeren 2026.
Det tager kun få minutter, og vi håber, du har lyst til at være med.