Bestyrelsen for 1. Kreds

1. Kreds er en af DCUs 7 kredse
Annonce

1. Kreds er en af DCU's 7 kredse

1. Kreds omfatter det tidligere Københavns Amt, København, Frederiksberg og Bornholms Amt. Postnr.: 1000-2665, 2700-2950, 3500 og 3700-3790.
 
De 7.904 DCU-medlemmer der er bosat i området er automatisk medlem af 1. Kreds (antal medlemmer pr. 30.09.2016), men alle medlemmer - uanset hvor I bor - er velkommen til 1. Kreds's arrangementer.

Har du aldrig prøvet at være med til et arrangement, skulle du prøve det. 1. Kreds afholder en række arrangementer. Du vil få mulighed for oplevelser og samtidig møde nye mennesker på samme uforpligtende måde, som var du på en chartertur.

Har du spørgsmål, er du velkommen til at kontakte en fra bestyrelsen. Du kan se oversigten over bestyrelsesmedlemmer her.

Velkommen i 1. Kreds - vi ses

 

Bestyrelsen for 1. Kreds

Svenning_Wredstrøm_DCU_1_Kreds
Formand
Svenning Wredstrøm
Råbroparken 1
2765 Smørum
Tlf.: 42 25 69 26
Mail: mail@swredstrom.dk
kirstensandholmdcu1kreds
Næstformand og sekretær
Kirsten Sandholm
Vindingevej 1B
2700 Brønshøj
Tlf.: 38 80 10 34
Mail: kirsten.a.sandholm@gmail.com
boerge_winther_dcu1kreds
Børge Winther
Højdevej 14
2300 København S
Tlf.: 40 72 18 50
Mail: b.winther@mail.dk
irving_madsen_dcu1kreds
Irving Madsen
Høstbuen 77
2750 Ballerup
Tlf.: 20 11 27 57
Mail: irving.madsen@mail.tele.dk
egon_christiansendcu1kreds
Kasserer
Egon Christiansen
Digterparken 62
2750 Ballerup
Mobil: 22 30 98 50
Mail: egon-c@youmail.dk
hjalmar_benediktsondcu1kreds
Webmaster
Hjalmar Benediktson
Løvfrøvej 23
2880 Bagsværd
Mobil: 22 61 32 31
Mail: hjalmar@benediktsons.dk
Suppleant
Jan Harlev
Råbroparken 24
2765 Smørum
Mobil: 23 62 00 40
Mail: jan@harlev.eu
Suppleant
Gethe Jacobsen
Topasvej 35
2730 Herlev
Mobil: 40 95 09 53
Mail: gethe-paula@mail.dk