Campingpladsen er vinterlukket. Vi glæder os til at byde jer velkommen den 19. marts 2021
DCU-Camping Kulhuse er en rolig og kuperet campingplads, der har moderne servicebygninger med bl.a. velindrettede familierum. Den rolige familie-campingplads har legeområde med hoppepuder, klatre- og gyngeaktiviteter, boldbane, minigolf og petanque. Fine forhold til teltcampister. Bålplads, café og kiosk.

Her mødes Roskilde - og Isefjord
Her på spidsen af Hornsherred, med Isefjord på den ene side og Roskilde Fjord på den anden, fører tidevandsstrømmen vandet frem og tilbage mellem Kattegat og fjordene, og det giver et suverænt, børnevenligt badevand og strand med ”Blå Flag”. Her er suveræne fiskemuligheder, og det er muligt at sejle Isefjord rundt med fire færger. I Nordskoven finder du Danmarks ældste egetræer, og Kulhuse Havn ligger tæt på. Højt til loftet og skønne naturoplevelser venter i Kulhuse.
Bliv medlem af DCU og spar masser af penge
Nyder du at tage på camping? Så er et medlemskab af Dansk Camping Union (DCU) en rigtig god idé. Danmarks store interesseorganisation for campister banker priserne ned og hjælper dig med tips og teknik. Med DCU holder du nemlig 30 procents billigere campingferie og kan tage dine børn under 12 år gratis med på vores campingpladser.

Gode tilbud på DCU-Camping Kulhuse
Her finder du vores aktuelle pakketilbud på overnatning samt tilbud fra alle vores samarbejdspartnere...
Se alle tilbud herÅbningstider
Se åbningstiderne i Informationen under OM OS